Teknoloji

WhatsApp Patronu “Reklam Geliyor” İddialarına İlişkin Açıklama Yaptı

Dünyanın en çok bilinen anlık mesajlaşma uygulaması WhatsApp, reklam gösterme” tartışmalarıyla gündemde. Arşiv taramalarımızda uygulamanın 2018 yılından bu yana bu konuyla gündeme geldiğini gördük. Ancak bugüne kadar böyle bir şey yaşanmadı. olmadı . WhatsApp kurulduğu ilk günden bu yana kullanıcıya reklam göstermiyor.

Konuyla ilgili yeni tartışmalar, Financial Times yayınlanan Yine bir haberle gündeme geldi. Birkaç saat önce yayınlanan haberde Meta’nın WhatsApp’ı gelirlerini artırmak için Kullanıcıya reklam gösterme kartını oynayacağı söylendi. Financial Times’ın “konuya aşina” kaynaklarına göre reklam gösterme yeteneği henüz başlangıç ​​aşamasındaydıve büyük ölçüde Messenger reklamlarına benzer olacaktır.

WhatsApp patronu bu iddiayı açıkça yalanladı!

WhatsApp patronu Will Cathcart, Financial Times’ın X’teki haberine yorum yaptı. Paylaşımı alıntılayan Cathcart şunları söyledi: çok açık bir dillekonuştu.

Will Cathcart’ın X paylaşımı şu şekildeydi:

Financial Times’ın söyledikleri doğru değil. Biz böyle bir şey araştırmıyoruz.

Will Cathcart tarafından yapılan açıklama, yıllardır gündemde olan “WhatsApp’a reklam gelecek” argümanlarını resmen ortaya koydu. ortadan kaldırdı . Ancak gelecekte bu durum değişebilir. Bunu zaten bilmek hiçbir yolu yok.

altindaghaber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu