Ekonomi

TKO Group Holdings, MoffettNathanson’dan ‘uygun fiyatlı’ olarak etiketlenen tarafsız notla başlıyor

TKO Group Holdings (TKO) hisseleri Pazartesi günü MoffettNathanson’daki analistler tarafından belirlenen hisse başına 95 dolarlık hedef fiyatla Nötr notla işlem görmeye başladı.

Analistler, yatırımcılara, TKO’nun kurulmasının ardından hem WWE hem de UFC için medya haklarının normalde yüksek olan beklentilerini aşıp aşmayacağını düşünmeleri gerektiğini tavsiye etti.

“Netflix ile WWE arasındaki yayın haklarına ilişkin anlaşma çok önemli bir stratejik ilerlemedir. Bu, TKO’nun geleneksel televizyona olan bağımlılığını azaltır ve onları önde gelen küresel yayın hizmetiyle ortak kılar” dedi.

Geçtiğimiz günlerde WWE ve Netflix’in, WWE’nin haftalık ana programı Raw’ın Netflix’te yayınlanması için uzun vadeli bir anlaşma yaptığı kamuoyuna duyurulmuştu.

Ancak MoffettNathanson, Amerika Birleşik Devletleri’nde spor yayın hakları pazarının düşmeye başlayıp başlamadığını değerlendiriyor.

“Analizimiz, özellikle Disney ile Charter arasındaki yenileme anlaşmasının ardından spor yayıncılığı senaryosunun geçtiğimiz yıl önemli ölçüde değiştiğini gösteriyor. Bu özellikle geleneksel medya için geçerli” diyor analistler. “Şu anda ESPN’in ana kanalının (NFL, kolej futbolu, NBA gibi) elinde bulunan spor haklarının, spor yayıncılığının bir sonraki aşamasında çok değerli olacağını savunuyoruz. Ancak UFC gibi ek hakların geleceğini sorguluyoruz.”

“UFC’nin yurt içi haklarında ortalama yıllık değerde %40’ın üzerinde bir artış bekliyoruz. Ancak, ESPN’in harcamalarını azaltmaya karar vermesi durumunda değerde potansiyel bir düşüş olabileceğini de kabul ediyoruz.”

Analistler, TKO’nun sadık hayranların ilgisini çeken canlı etkinlikleri de içeren spor ve eğlence içeriğinin belirgin çekiciliğini kabul etti. Bunun kamu piyasalarında benzersiz bir yatırım fırsatı sunduğunu belirttiler. Ayrıca UFC’nin belirsiz geleceği ve halihazırda yürürlükte olan Netflix anlaşması göz önüne alındığında hisse senedinin mevcut değerlemesinin uygun olduğuna inandıklarını belirttiler.

TKO hisseleri, Vince McMahon’un cinsel suiistimal ve seks kaçakçılığına karıştığı iddiaları üzerine şirketten ayrıldığının duyurulmasının ardından piyasa öncesi işlemlerde %1’in biraz üzerinde düştü.

Bu makale yapay zeka yardımıyla üretilmiş, tercüme edilmiş ve bir editör tarafından incelenmiştir. Daha fazla ayrıntı için Şartlar ve Koşullarımıza bakın.

saricakaya-ajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu