Haber

SOL Partisi İzmir İl Örgütü ÇEDES protokolünü protesto etti

SOL Parti İzmir İl Örgütü, yeni eğitim-öğretim yılının ilk gününde ‘Çevreme duyarlıyım, değerlerime sahip çıkarım’ (ÇEDES) protokolünün yapıldığı İlhan Onat İlköğretim Okulu önünde eylem yaptı. Sol Parti İl Müdürü Deniz Özçelik, “Bu protokolü okullarda uygulamayacağız. Laik eğitimi gasp etmeyeceğiz, laik eğitime sahip çıkacağız. Laik, demokratik bir cumhuriyet için, bilimsel eğitim için mücadeleye devam edeceğiz. Ayağa kalkacağız.” Kazanılacak bir ülke var.” Özçelik ayrıca vatandaşları 16 Eylül’de Gündoğdu Meydanı’nda ÇEDES protokolüne karşı düzenlenen mitinge davet etti.

SOL Parti İzmir İl Teşkilatı üyeleri, yeni eğitim-öğretim yılının ilk gününde ‘Çevreme Duyarlıyım, Değerlerimi Koruyorum’ (ÇEDES) protokolünün yapılacağı İlhan Onat İlkokulu önünde eylem yaptı. uygulandı. SOL Partisi İl Başkanı Deniz Özçelik şunları söyledi:

“Bugün İl Milli Eğitim Müdürü burada olacak. Muhtemelen bugün bu okulda ÇEDES projesinden bahsedecektir. Bugün okulun önündeyiz. Laik ve bilimsel eğitimi korumak için buradayız. Sizi davet etmek için buradayız. “ÇEDES Protokolü İptali” mitingine “Devam edeceğiz. Biz ayaktayız, kazanılacak bir ülke var.”

Kaynak: ANKA / Siyaset

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu