Fenerbahçe, EuroLeague play-off ilk maçında Olympiakos’a mağlup oldu.
![](https://haberkursunlu.com.tr/wp-content/uploads/2023/04/fenerbahce-euroleague-play-off-ilk-macinda-olympiakosa-maglup-oldu-5b9vci7Z.webp)
Turkish Airlines EuroLeague play-off çeyrek final serisinin ilk maçında temsilcimiz Fenerbahçe, Yunan ekibi Olympiakos’a konuk oldu.
Karşılıklı basketlerle başlayan maçta Walkup’ı durdurmakta zorlanan ve 14-7 geriye düşen sarı-lacivertli grup, Pierre, Calathes ve Jekiri’nin oyunda dengeyi bulduğu ilk çeyreği 21-19 önde geçti. puanları ile.
İkinci çeyrekte Fenerbahçe Beko’nun farkı iki kez kapatma girişimine Vezenkov ve Larentzakis’in basketleriyle karşılık veren ev sahibi ekip, Papanikolaou’nun üçlüğü ile soyunma odasına 37-35’lik üstünlükle gitti.
Vezenkov ve Canaan’ı durdurmakta zorlanan Fenerbahçe Beko karşısında 28. dakikada skoru 60-49’a getiren Olympiakos, kalan bölümde oyuna tam hakim olarak salona 79-68 galip geldi ve seriye 1-0 öne geçti. .
![](https://haberkursunlu.com.tr/wp-content/uploads/2023/04/fenerbahce-euroleague-play-off-ilk-macinda-olympiakosa-maglup-oldu-0-7Y8O5KLl.jpg)
Toplamda 3 galibiyet alan takımın Final Four’a yükseleceği karşılaşmada ikinci maç 28 Nisan Cuma günü yine Olympiakos’un sahipliğinde oynanacak.
Olympiakos: 79 – Fenerbahçe Beko: 68
Salon: Barış ve Dostluk
Hakemler: Miguel Angel Perez (İspanya), Mehdi Difallah (Fransa), Tomislav Hordov (Hırvatistan)
Olympiakos: Walkup 7, Canaan 18, Fall 9, Vezenkov 19, Papanikolaou 3, Larentzakis 3, Sloukas 5, Peters, Black 4, Mckissic 11
Fenerbahçe Beko: Calathes 7, Hayes-Davis 11, Pierre 13, Jekiri 4, Dorsey, Motley 15, Şehmus Hazer, Guduric 12, Metecan Birsen, Edwards 6, Melih Mahmutoğlu, Antetokounmpo
1. dönem: 19-21
Devre: 37-35
3. dönem: 63-51
![](https://haberkursunlu.com.tr/wp-content/uploads/2023/04/fenerbahce-euroleague-play-off-ilk-macinda-olympiakosa-maglup-oldu-1-wi2QULF2.jpg)
![](https://haberkursunlu.com.tr/wp-content/uploads/2023/04/fenerbahce-euroleague-play-off-ilk-macinda-olympiakosa-maglup-oldu-2-PDPEPrGQ.jpg)