Yaşam

Buca’da Kiraz Festivali için geri sayım başladı

BUCA Belediyesi, merhum Belenbaşı Muhtarı İsmet İlhan anısına bu yıl 16.’sı düzenlenecek Belenbaşı Yörük Kültürü Tanıtma ve Kiraz Şenliği’nin hazırlıklarını tamamladı. Belediye Başkanı Erhan Kılıç, Türk Halk Müziğinin sevilen isimlerinden Sümer Ezgü’nün sahne alacağı festivale tüm İzmirlileri davet etti.

İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin desteğiyle, Buca Belediyesi ve Belenbaşı Muhtarlığının ev sahipliğinde düzenlenecek Buca Belediyesi Belenbaşı Yörük Kültür Tanıtma ve Kiraz Şenliği’nin bu yıl 16’ncısı yapılacak. Yörük kültürüne ait değerli değerlerin hayat bulacağı festival, geçtiğimiz Kasım ayında hayatını kaybeden Belenbaşı muhtarı ve Ege Bölgesi İzmir Yörük Türkmen Federasyonu lideri İsmet İlhan anısına düzenlenecek. kalp krizinden.

RENKLİ ETKİNLİKLER

Festival, 4 Haziran Pazar günü kortej yürüyüşü ile başlayacak. Halk oyunları, keşkek dövme, Belenbaşı Yörük Köy Tiyatrosu’nun gösterisi gibi renkli etkinliklerin yer alacağı festival, konserlerle devam edecek. Yoğun katılımın beklendiği festivalde en iyi kiraz üreticisi de seçilecek.

KONSERLERE DE KATILIM YAPILACAK

Türk Halk Müziğinin değerli isimlerinden Sümer Ezgü’nün konser vereceği festival kapsamında sanatçılar Bahar Almaç, Zeynep İlhan, Kemal Özgün, Fatoş Kadıoğlu ve Belenbaşı Köyü sanatçıları Yavuz İlhan ve Abdullah İnanç da sahne alacak. .

İZMİR’E DAVET

Yörüklerin Buca’nın en değerli varlıklarından biri olduğunu belirten Başkan Erhan Kılıç, “Bu kültürü yaşatmak için elimizden geleni yapıyoruz. Festival de bunun bir parçası. 4 Haziran Pazar günü gerçekleştirilecek olan festivalimize tüm İzmirli hemşerilerimi bekliyoruz” dedi.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

iyidere-ajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu