Haber

Kayseri Talas’ta ‘Suç Mahalli’ çalışması

Mehmet UZEL (KAYSERİ İGFA)
Kayseri’nin Talas Belediye Başkanı Mustafa Yalçın’ın sabahın ilk ışıklarıyla başlattığı, müdür yardımcıları ve birim müdürlerinin de yer aldığı Olay Yeri İnceleme gezileri, 3 şubeden Talas’ın birçok noktasındaki eksiklikleri tespit ediyor.

Günlük olarak belirlenen bu eksiklikler, geçen yıl kurulan ‘Tamir Ekibi’ ile anında gideriliyor.

Olay Yeri İnceleme gezilerinin tespiti sonucunda belirlenen çalışmalar doğrultusunda bir yandan harekete geçen Onarım Ekipleri, diğer yandan da vatandaşların talepleri doğrultusunda gerekli çalışmaları yürütüyor. İlçede birçok noktada 3 grup halinde bakım onarım çalışmaları yapılıyor.

Çalışmalarına ara vermeden devam eden ekip, kurulduğu günden bu yana toplam 1.493 onarım talebini yerine getirdi.

Talas genelinde çalışmalarını sürdüren Onarım Ekibi, kilitli parke ve bordür onarımlarından engelli rampa düzenlemelerine, duvar onarımlarından arazi düzenlemesine, temizlik ve küçük boya işlerine kadar çeşitli hususlardaki eksiklikleri gideriyor. Böylece mahalle sakinleri için inançlı, huzurlu ve rahat bir ortamın devamı sağlanmaktadır.

ERKEN MÜDAHALE, HIZLI ÇÖZÜM

Ayrıca kolay sorunlara anında çözüm üretmek amacı ile kurulan onarım ekibi sayesinde daha büyük sorunların oluşması engellenerek zamandan ve maliyetten tasarruf sağlanmaktadır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu