Haber

İsrail Gazze Şeridi’ni ağır bombardımana tuttu

İsrail ordusu; Başta Gazze Şeridi’nin kuzeyi olmak üzere çeşitli bölgeleri savaş uçakları, toplar ve savaş gemileriyle yoğun bombardıman ateşine maruz bıraktı.

Filistin resmi haber ajansı WAFA’nın haberine göre, İsrail savaş uçakları kuzeydeki Beyt Hanun, Beyt Lahiye ve Keramet İlçesi’ne birbiri ardına şiddetli saldırılar düzenledi.

Kentin güneydoğusu hava ve top atışlarıyla vurulurken, Şeyh Rıdvan, Nasr İlçesi, Şati Mülteci Kampı ve çevresine saldırılar devam etti.

İsrail topçu birlikleri, faaliyetlerini durdurduğunu açıklayan Türkiye-Filistin Dostluk Hastanesi çevresini onlarca top mermisiyle hedef almaya devam etti.

Gazze’nin güneyindeki Tel el-Heva İlçesi’nde hizmet veren Filistin Kızılayı’na bağlı Kudüs Hastanesi çevresine bir dizi hava saldırısı düzenleyen İsrail ordusu, hastaneyi vurma tehditlerini sürdürdü.

Filistin Kızılayı daha önce İsrail’in hastaneyi boşaltma tehditlerine karşı yüzlerce yaralı ve hastanın tedavisinin sürdüğünü, 14 bin kişinin güvenli bir yer olarak barındığı değerli sağlık merkezinin hiçbir zaman boşaltılmayacağını açıklamıştı. hizmet vermeye devam edecekti.

habersenirkent.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu