Haber

İsrail Batı Şeria’daki baskınlarına devam etti: Gazeteciler de gözaltına alındı

İşgal altındaki Batı Şeria’nın birçok şehrinde baskınlarını gece boyunca sürdüren İsrail ordusu, 2’si gazeteci olmak üzere çok sayıda Filistinliyi gözaltına aldı.

Görgü tanıklarından alınan bilgiye göre İsrail ordusu, Ramallah’taki Birzeit Üniversitesi kampüsüne askeri araçlarla baskın düzenledi.

İsrail askerleri El Halil kentinde konutlara baskın düzenleyerek Muhammed el-Atraş ve Amir Abu Arafe isimli 2 gazeteciyi gözaltına aldı. İsrail güçleri ayrıca Hebron kentinin Devra, Harsa, Halhul kasabaları ile El-Arub Mülteci Kampı’na da baskın düzenleyerek çok sayıda Filistinliyi gözaltına aldı.

İsrail askerleri ayrıca Beytüllahim, Ramallah, Nablus, Kalkilya ve Eriha kentlerine de baskın düzenledi. Baskınların gerçekleştiği birçok bölgede İsrail askerleri ile Filistinliler arasında olaylar çıktı. İsrail askerleri ile Eriha yakınlarındaki Akbet Cebr Mülteci Kampı ve Qalqilya kentine baskın düzenleyen Filistinli silahlı direniş savaşçıları arasında çatışmalar çıktı.

İsrail güçleri, Gazze’deki saldırılarının yanı sıra, 7 Ekim’den bu yana işgal altındaki Batı Şeria ve Doğu Kudüs’te de çeşitli bahanelerle Filistinlilere yönelik gözaltı operasyonlarını sürdürüyor.

bekilli-ajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu