Teknoloji

Instagram CEO’su şaşırtıcı bir Threads gerçeğini ortaya çıkardı: “Sadece 5 ayda…”

Bildirildiğine göre Instagram, Konuları yalnızca beş ayda oluşturdu.Bazıları Meta’nın yıllardır Twitter’a rakip bir şirket üzerinde çalıştığını düşünürken, bu kişi Instagram’ın CEO’su. Adam Mosseritarafından söylendi.

Bir kullanıcı, Instagram CEO’suna Threads’in birkaç hafta önce kullanıma sunulmasından bu yana işlerin nasıl gittiğini sordu. Mosseri, beklenenden daha pürüzsüz olduğunu ancak istediklerine yakın olmadığını söyledi. Bu aynı zamanda Threads’in lansmanından bu yana kan kaybettiğini söyleyen bir raporla aynı zamana denk geliyor.

Mosseri’nin daha sonra söylediği şey daha açıklayıcı görünüyor. Threads CEO’suna göre, küçük bir ekip tarafından yaklaşık beş ayda oluşturuldu . Ayrıca geç kaldıklarını düşündükleri için uygulamayı başlangıçta planladıklarından daha erken yayınladıklarını söyledi.

Buna göre şirketin, Elon Musk’ın Twitter’ı devralmasından sadece dört ay sonra Şubat 2023’e kadar Threads geliştirmeye başlamadığını anlayabiliyoruz. Öte yandan Twitter, 4 Temmuz’da paylaşım sınırı skandalını yaşarken şirketin bu hizmeti başlatmak için eşsiz bir fırsat yakaladığı izlenimini veriyor.

Konular iki haftadır ortalıkta dolaşıyor ve iyi bir takipçi kitlesine sahip. Sosyal medya uygulamasının halihazırda 100 milyondan fazla kullanıcısı var, ancak bunların yalnızca yaklaşık 23 milyonu günlük olarak platformda aktif. Bu sayı, Twitter’ın günlük 100 milyondan fazla aktif kullanıcısı ile karşılaştırıldığında hala sönük kalıyor.

Threads harika bir lansman yapmış olsa da, kültürel alaka düzeyini değiştirmek istiyorsa Twitter’ın kat etmesi gereken daha çok yolu var.

haskoyajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu